Aktualności


     

2024Kwiecień 2024
Opublikowana przez Wydawnictwo Naukowe PWN książka prof. Grzegorza W. Kołodko pt. „Wojna i pokój” jest teraz dostępna jako audiobook, jak również w wersji e-book: link


Kwiecień 26, 2024, godz. 9:00
Dyrektor TIGER-a prof. Grzegorz W. Kołodko został zaproszony do Pekinu w celu wygłoszenia wykładu pt. „Geopolitical Changes and Their Implications for Economic Development” podczas organizowanego przez Chińską Akademię Nauk Społecznych sympozjum na temat "China-EU Relations in a Changing World".Kwiecień 11, 2024, godz. 13:00

Prof. Kołodko weźmie udział w dyskusji w ramach spotkania z założycielem Akademii Leona Koźmińskiego, prof. Andrzejem K. Koźmińskim oraz debaty o historii organizacji. Pretekstem do podjęcia tematu jest książka autobiograficzna prof. Andrzeja K. Koźmińskiego „Sen o szkole”. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2024, o godz. 13:00 w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 59, Aula Leona Koźmińskiego.
Za nami:

Marzec 18-24, 2024
Poczytny tygodnik „PRZEGLĄD” w numerze 12/2024 (s. 8-10) publikuje esej prof. Grzegorza W. Kołodko zatytułowany „W oparach zimnej wojny”. To rzadki w czasach nieustannego podkręcania wojennej atmosfery rzeczowy głos rozsądku argumentujący przeciwko marnotrawnemu wyścigowi zbrojeń i za pokojowym rozwojem społeczno-gospodarczym.


Marzec 18, 2024

"Business Insider" oraz „Onet.pl” publikują rozmowę z prof. Grzegorzem W. Kołodko na najważniejsze tematy dotyczący stanu polskiej gospodarki i uwarunkowań jej dalszego rozwoju.  Były, czterokrotny wicepremier ds. gospodarczych i minister finansów podnosi m. in. kwestie konkurencyjności gospodarki, wydatków publicznych, wieku emerytalnego i euro. Wywiad przeprowadził redaktor Grzegorz Kowalczyk.

Wywiad


Marzec 9, 2024, godz. 14:30
Podczas odbywającej się w London School of Economics konferencji “35 Years of Growth: Navigating the Economic Transformation” Dyrektor TIGER-a prof. Grzegorz W. Kołodko uczestniczy w panelowej debacie na temat “Policy Crossroads: Rethinking Macroeconomic Strategies for Poland’s Sustained Economic Growth”.29-30 Styczeń 2024, godz. 10:00

Zapraszamy na Specjalną Jubileuszową Konferencję Naukową pt. „Zmiany geopolityczne i ich implikacje dla rozwoju gospodarczego”. To wydarzenie jakiego jeszcze nie było! Dwie dedykowane publikacje książkowe, trzech laureatów Nagrody Nobla, 57 uczonych i ekspertów, m. in. z USA, Chin, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Rosji i Węgier oraz wybitne osobistości nauk społecznych z czołowych ośrodków naukowych i analitycznych w Polsce. Od Pekinu po Stanford, od Londynu do Kijowa, od Krakowa do Gdańska, od mikro do makro, od teorii do praktyki, od ekonomii do polityki, od neoliberalizmu do społecznej gospodarki rynkowej, od przeszłości w przyszłość.

Program konferencji

Fotografie z konferencji

Nagrania:

Dzień 1 - https://www.youtube.com/watch?v=pkzqV2mtdmU
Dzień 2 - https://www.youtube.com/watch?v=SL_cfySb92c9 Styczeń 2024
Instytut Spraw Obywatelskich publikuje wywiad z prof. Kołodko pt. „Wojna i pokój, i Ukraina”. Profesor porusza zagadnienia toczącej się wojny na Ukrainie, zmian geopolitycznych oraz daleko idących za tym konsekwencji dla gospodarki światowej.